C.R. Laurence Architectural Products and Services

IŞIKLIKLAR

IŞIKLIKLAR
IŞIKLIKLAR
  • IŞIKLIKLAR

Işıklık sistemleri, doğal ışığı kullanarak aydınlık mekanlar yaratmak amacıyla tercih edilir. Klasik Işıklık sistemlerinde ana taşıyıcı çelik konstrüksiyonun üzerine alüminyum profillerinden ikinci bir karkas oluşturularak bu karkasın içerisine uygun ölçülerdeki cam veya opak malzemeler adapte edilir. Taşıyıcı çelik konstrüksiyon ve alüminyum karkas olmaksızın çelik gergi sistemleri kullanılarak yapılan Transparan Işıklıklar da mevcuttur.
Çatı ışıklıkları çeşitli formlarda ve ölçülerde uygulanabilir. Tonoz, kubbe, eğimli ve piramit sistemleriyle anılan bu temel formlar, her türlü mimari tasarımı hayata geçirmeye olanak tanır.
Çatı ışıklık sistemlerinde önemli olan camda oluşacak yoğuşma sularının yatay profillerdeki kanallarda toplanması ve bu suların düşey profildeki kanallara tahliyesinin sağlanmasıdır. Işıklık içinde istenilen modüllere dışa açılır kanat montajı yapılabilir. Bu kanatlar genellikle ulaşılamayan yükseklikte olduğundan buton kontrollü, uzaktan kumandalı veya duman sensörüyle de harekete geçebilen merkezi bir elektronik kontrol sistemiyle de çalıştırılabilir.AVRASYA YAPI   |   Yenişehir Mh. Sümbül Sokak Atlantis Premium Residence No:8/1 1.Kat A Blok Ofis 20, 34912 Kurtköy-Pendik / İstanbul
TEL: +90 216 639 41 51   |  FAX: +90 216 639 41 52   |  info@avrasyayapi.com
 
AVRASYA YAPI 2013 Copyrighted ©   |   Designed By YNK Technology