C.R. Laurence Architectural Products and Services

AHŞAP ALÜMİNYUM SİSTEM

AHŞAP ALÜMİNYUM SİSTEM
AHŞAP ALÜMİNYUM SİSTEM
  • AHŞAP ALÜMİNYUM SİSTEM

NEDEN AHŞAP-ALUMİNYUM Önce biraz ahşap hakkında bilgi verelim; Ahşap tamamen saf ve doğaldır. Bu sebeple ahşap pencereler evinize eşsiz bir estetik görünüm sağlar. Yaşayacağınız mekanı istediğiniz sıcaklık ve ahenkte oluşturmanıza yardımcı olur.
Ahşap ayni zamanda isi ve ses izolasyonunda üstündür: Ahşap ısının transferini engelleyen, havayla dolu hücreleri sayesinde alternatifi olan malzemelerden daha yüksek ısı yalıtımı sağlar. Ahşabın ısı iletkenliği 0,13 W/mK gibi çok düşük değerlerde seyreder Ahşabın ısı yalıtımı özelliği ortalama olarak PVC profillerden 8, çelikten 400 kat, alüminyumdan 1800 kat daha fazladır. Ahşap ses izolasyonunda da öndedir. Ses izolasyonu yüzeyin kütlesini temel alır. Ahşap, ses emilimi için idealdir. Ahşap eko ve gürültüyü emerek engel olur. Bu yüzden çoğunlukla konser salonlarında kullanılır.
Ahşap yandığında su ve karbondioksit ortaya çıkar yangın esnasında Dioksin gibi zehirli gazlar yaymaz. Bünyesindeki rutubeti verip alarak iç mekanda rutubeti dengelemesi ("nefes alması"), Kullanım esnasında Formaldehit gibi zehirli maddeler yaymaması da onun sağlıklı ve güvenli tarafıdır.
İşte bu özelliklere sahip ahşap ile doğa şartlarına hiçbir bakim gerektirmeden çok uzun yıllar dayanabilen ve yüzyılımızın en önemli metali diyebileceğimiz uzay teknolojisinden otomobile kadar birçok sektörde dayanımı ve hafifliği ile on plana çıkan alüminyumun artılarını bu doğrama sistemi bir araya getirmektedir. Ahşap ve alüminyum farklı karakterde iki malzeme olduğundan ısı farklılıklarında farklı genleşme ve büzülme değerlerine sahiptir işte bu iki malzeme arasında köprü vazifesi görerek geçişi sağlayan PVC ısı bariyeridir, bu bariyer aynı zamanda üç malzemenin birleşimi ile oluşan profilin ses ve isi yalıtımına ekstra katkı sağlamaktadır.AVRASYA YAPI   |   Yenişehir Mh. Sümbül Sokak Atlantis Premium Residence No:8/1 1.Kat A Blok Ofis 20, 34912 Kurtköy-Pendik / İstanbul
TEL: +90 216 639 41 51   |  FAX: +90 216 639 41 52   |  info@avrasyayapi.com
 
AVRASYA YAPI 2013 Copyrighted ©   |   Designed By YNK Technology